1 2 3 4

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

Miejscowości

Wiadomości

środa, 18 luty 2015 10:09

V Beskidzki Rajd Narciarski już za nami! FOTO i VIDEO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

GMINA ZARSZYN / W dniu 7 lutego odbył się jednodniowy V Beskidzki Rajd Narciarski „Śladami Dwóch Kardynałów”. Narciarze, w grupie około 30 osób, wyruszyli z Pastwisk o godzinie 8.00.

DSC 0002 Kopiowanie

W tym roku trasa rajdu była nieco dłuższa. Przebiegała dwoma szlakami: zielonym w las, przez górę św. Anny do Puław Górnych, tam w miejscu rozdrożnej lipy uczestnicy już czerwonym szlakiem weszli w pasmo Bukowicy, aby udać się przez Tokarnię i Karlików do masywu Kamienia, a następnie przez Wahalowski Wierch i komaniecki las do Domu Rekolekcyjnego Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie na narciarzy czekał ciepły posiłek.

Głównym organizatorem Rajdu była Gmina Zarszyn. Na rozpoczęciu nie zabrakło Wójta gminy, Andrzeja Betleja oraz Romana Kuźniara, polskiego politologa i profesora nauk humanistycznych, który bierze czynny udział w każdym Rajdzie „Śladami Dwóch Kardynałów”. Przed wyruszeniem w drogę narciarze uczcili chwilą ciszy zmarłego w grudniu 2014 roku Stanisława Nahajowskiego, prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników jak zawsze czuwał Bieszczadzki Oddział GOPR-u.

Co prawda Narciarski Rajd nie integruje aż tylu uczestników jak Letni Rajd Beskidzki, w którym bierze udział zwyczajowo około 300 osób, ale w każdym kolejnym roku liczba narciarzy rośnie. Na przebieg Rajdu i wybór trasy wpływają warunki pogodowe, gdyż z powodu naszej kapryśnej zimy często śniegu jest albo za mało, albo za dużo. W tym roku można przyznać, że zima dopisała i rajd sprawił narciarzom dużo radości.

A.T.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i video z rozpoczęcia Rajdu.

Video i Foto na stronie: www.ezarszyn.pl

Czytany 5173 razy

Artykuły

Atrakcje w Dorzeczu Wisłoka

Ciekawe miejsca w Dorzeczu Wisłoka

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Dorzeczu Wisłoka

Szlaki turystyczne w Dorzeczu Wisłoka

Szlaki rowerowe w Dorzeczu Wisłoka

Zabytki w Dorzeczu Wisłoka

Fauna w Dorzeczu Wisłoka

Flora w Dorzeczu Wisłoka

Filmy VIDEO HD

 

Kontakt

Beskidzki Portal Turystyczny wdorzeczuwisloka.pl Redaktor Naczelny Maciej Dufrat 502 920 384
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384